Přírodní koupelové soli ze Šumavy - Soli MATURA

Úvod Kontakt

Přihlásit  |  Registrovat   |

Originální ruční výroba ze Šumavy Koupelové soli MATURA   Použití koupelových solí MATURA
Úvodní stránka  Použití koupelových solí MATURA 

Použití koupelových solí MATURA

koupel sůl MATURAKoupele ve vaně


Mají nejkomplexnější účinky. Ve vaně s teplou vodou rozpusťte nejméně 200 g koupelové soli MATURA. Lepších účinků dosáhnete zvýšením dávky na 400 g. Při použití 1000 g /100 l již dochází k vyplavování škodlivin z těla a příjmu minerálních látek ze soli – osmotický efekt. Pokud nechcete, aby se nerozpustné součásti rozptýlily ve vaně, zavažte sůl do kousku látky. Toto řešení doporučujeme i ve vířivých vanách s tryskami, aby nedošlo k jejich ucpání. V běžné vaně s funkčním odpadem k ucpání nedojde. Při použití vyšších dávek soli doporučujeme použít lapač nečistot. Ve vodě relaxujte cca 20 minut, potom se osprchujte. Současně s koupelí nepoužívejte šampon, sprchový gel, pěnu ani mýdlo. Po koupeli je vhodná relaxace na lůžku v suchém zábalu, tím se účinek koupele násobí.

 

Koupele nohou

 

Sůl má zvláčňující účinek na ztvrdlou kůži, k tomu je vhodná zejména koupelová sůl s měsíčkem a pomerančemKoupelová sůl s rozmarýnem je vhodná na studené, nebo unavené nohy, koupelová sůl s levandulí při bolestech a pálení chodidel, kožních problémech.

 

Inhalace

 

Při rýmě, nachlazení a dýchacích potížích rozpusťte v hrnci s horkou vodou sůl a inhalujte výpary. K tomu je vhodná zejména koupelová sůl s rozmarýnem.

Masáže

 

Vlhkou kůži lehce třete koupelovou solí, mimo obličeje. Poté se osprchujte. Tento způsob lze použít i v sauně, sůl zavažte do kousku řídké látky a navlhčete. Kdo trpí šupinatou kůží, může do soli přimíchat olivový olej a třít tělo touto směsí.

 

Další použití

 

Dále můžete koupelové soli využít k provonění šatníku, koupelová sůl s levandulí je velmi účinným preventivním prostředkem proti molům ve skříních (zavázat do plátěného sáčku), jako vonnou dekoraci interiérů a podobně. V neposlední řadě jako vkusný a originální dárek pro každého.

 

Vaše dotazy


* Povinné položky© Pavel Matura 
Pavel Matura / Čeletice 5, Kolinec, 34142 / +420 602 407 117 / info@koupelove-soli.cz / Tisk