Koupel v květech, aneb domácí lázně s přírodními koupelovými solemi MATURA ve Vaší vaně.

Lákají Vás procedury wellness center a lázeňských středisek? Vytvořte si domácí lázně ve Vaší koupelně! Je libo luxusní romantickou koupel v růžových okvětních plátcích při svíčkách, s růžovým šampaňským? Nebo exkluzivní lázeň s květy měsíčku se zvláčňujícími účinky na pokožku a vůní pomerančového oleje? Či raději uklidňující relaxaci v mořské soli s jemnými kvítky levandule a levandulovou silicí, jako vzpomínka na dovolenou v Provence?

Vytvořte si z koupele rituál a dopřejte si jedinečný zážitek. Vyhraďte si čas pouze pro sebe, abyste měli klid a soukromí. Vyzdobte si koupelnu barevně sladěnými doplňky a květinami. Zapalte si aromalampu. Pusťte si relaxační hudbu. Vzpomeňte si na Váš poslední pobyt u moře. Představte si rozkvetlou horskou louku.  Vychutnávejte teplou vonnou lázeň všemi smysly. Po koupeli se zabalte a relaxujte na lůžku.
Příznivé účinky mořské soli, bylinek a přírodních rostlinných silic jsou známé již odedávna. To vše má pozitivní vliv nejen na duši člověka, ale i na celé jeho tělo. Působí příznivě na psychiku, mají relaxační, uklidňující a posilující účinky. Zlepšují prokrvení, regeneraci pokožky, čistí a zvláčňují pleť, vyšší koncentrace mořské soli podporuje vylučování škodlivých látek z těla a příjem zdraví prospěšných minerálních látek. Dnes existuje i speciální obor, zvaný talasoterapie, založený na využití slané mořské vody a všeho co s mořem souvisí k relaxačním a léčebným účelům.

Na jednu vanovou lázeň doporučujeme 200-400g naší soli, v závislosti na množství vody. Minimální doporučené množství odpovídá našemu malému sáčku, resp. pěti polévkovým lžícím.

Přírodní koupelová sůl s plátky růží

Romantická luxusní koupel aneb růže pro Váš půvab


Na hladinu můžete přidat hrst čerstvých okvětních lístků růží ze zahrádky, nebo sušených. Zapalte barevně sladěné svíčky, naaranžujte kytici růží a lahev růžového sektu. Pusťte relaxační hudbu a zapalte aromalampu se silicí palmové růže. Koupelnu doplňte barevně sladěnou osuškou a dalšími drobnostmi.

Přírodní koupelová sůl s levandulí

Koupel s vůní Provence

Levandulovou koupel doplní modré a bílé svíčky, stejně laděná osuška, župan a další doplňky. Zapalte aromalampu s levandulovým olejem. Do koupele můžete přidat ještě pár kapek levandulového oleje a trochu smetany.

Přírodní koupelová sůl s meduňkou

Vůně bylinek z babiččiny zahrádky

Lázeň můžete doplnit o čerstvé snítky meduňky. Zapalte aromalampu s meduňkovou silicí. Po koupeli si uvařte meduňkový čaj a zalezte do kanafasových peřin.

Přírodní koupelová sůl s měsíčkem a pomerančem

V barvách a vůních jižního slunce

Čerstvá kytice oranžových měsíčků, mísa s jižním ovocem a sklenice čerstvě vymačkané pomerančové šťávy dodá koupelně pravý půvab, spolu s oranžovými svíčkami a ručníky. Zapalte aromalampu s pomerančovým olejem. Do vody nakrájejte plátky čerstvých pomerančů.

Přírodní koupelová sůl s rozmarýnem

Povzbuzující vůně nejen pro muže, aneb vzpomínka na Středomoří

Lázeň vhodně doplní aromalampa s rozmarýnovým olejem. Do vody můžete přidat snítky čerstvého rozmarýnu.