100% přírodní, bez syntetických složek, bez chemie

jen mořská sůl, sušené rostliny a hlavně přírodní vonné esenciální oleje, které dávají naší soli krásnou intenzivní, avšak naprosto přirozenou přírodní vůni a účinky.

Koupele ve vaně

Koupele nohou

Inhalace páry

Masáže těla

Přírodní koupelová sůl s plátky růží

Na suchou a zralou pleť, afrodiziakální, relaxační... Luxusní romantická koupel s voňavými jemnými plátky červených růží, vhodná pro partnerskou koupel...

koupit v e-shopu

Růže čistí a rozjasňuje pleť, má omlazující účinky, zabraňuje předčasnému stárnutí kůže, oživuje a vypíná pokožku, vhodná i na podrážděnou a citlivou pleť, drobné vyrážky a akné. Zklidňuje, zlepšuje náladu, na nespavost, bolesti hlavy, proti depresím, vyvolává pocit klidu a harmonie. Podporuje krevní oběh, posiluje žaludek, snižuje horečku, má protirevmatické účinky. Růže se dobře kombinuje s levandulí. Růže je nejznámější rostlinou Venušinou a byla vždy součástí nápojů lásky. Největším zastáncem a propagátorem „růžové léčby“ byl francouzský bylinář a svého času vůdčí bylinářská osobnost Maurice Mességué.

Přírodní koupelová sůl s levandulí

Vhodná pro každý typ pleti, na kožní problémy, desinfekční, uklidňující, relaxační, snižuje krevní tlak... Tradiční vůně čistoty a vzpomínka na Provence.

koupit v e-shopu

Levandule je jedna z nejvšestrannějších léčivých rostlin. Název pochází z lat. lavare – omývat se. Symbol čistoty. Má antiseptické účinky, podporuje obnovu kožních buněk, uklidňuje pokožku, normalizuje mazotok, má podpůrné při kožních problémech, ekzémech a pálení chodidel. Pro klidný spánek, relaxaci a uvolnění, vhodná při depresi a stresu, bolesti hlavy, migréně, nervovém přetížení, stabilizuje emoce, potlačuje úzkost a strach, otevírá a čistí všechny čakry. Urychluje léčbu chřipky, angíny a nachlazení, pomáhá při dýchacích potížích, bronchitidě, dávivém kašli, astmatu. Uvolňuje bolesti svalů, při revmatizmu, zlepšuje krevní oběh, posiluje srdce, snižuje krevní tlak. Pár lžic levandulové soli lze použít k provonění skříní a prádelníků – je osvědčeným prostředkem proti šatním molům. Možno kombinovat s růží, meduňkou a rozmarýnem.

Přírodní koupelová sůl s meduňkou

Na dobré spaní, mastnou pleť, relaxaci... Uklidňující lázeň s vůní podobnou citronu.

koupit v e-shopu

Meduňka osvěžuje a čistí i mastnou a problematickou pleť, vhodná na opary a akné, má antibakteriální účinky. Přírodní sedativum - uklidňuje, uspává, mírní stres, deprese, strach, úzkost, podrážděnost, nespavost, bušení srdce, rozptyluje melancholii. Vhodná při migréně, revmatických bolestech, nadýmání, zvracení, menstruaci, mírní křeče, snižuje krevní tlak. Pomáhá při nachlazení, podporuje pocení, snižuje horečku. Potlačuje pachy.

Přírodní koupelová sůl s měsíčkem a pomerančem

Zvláčňující, protistresová, relaxační... Přírodní koupelová sůl s měsíčkem a pomerančem patří pro svoji příjemnou, teplou oranžovou barvu a osvěžující vůni k nejoblíbenějším.

koupit v e-shopu

Měsíček patří k nejvšestrannějším bylinkám. Jsou mu přisuzovány omlazující účinky. Tato oranžová bylina má výrazné antiseptické účinky. Zjemňuje pokožku, čistí a zvláčňuje pleť, tvrdou kůži na patách a loktech. Působí příznivě na záněty, křečové žíly, krevní podlitiny, proleženiny, zapařeniny, mykózy, některé ekzémy. Macerův herbář doporučuje pohledem na rostlinu zlepšovat zrak, pročišťovat hlavu a rozradostňovat mysl.

Pomeranč má antidepresivní účinky - potlačuje stesk, smutek, úzkost, strach, nervozitu, nespavost. Uvolňuje, osvěžuje, posiluje srdeční činnost. Oživuje ochablou a unavenou pleť, zklidňuje podrážděnou pokožku, kožní záněty, hojí a zvláčňuje rozpraskanou kůži a mozoly, podporuje regeneraci kožních buněk. Vhodný v rekonvalescenci, při chudokrevnosti, stavech vyčerpání, infekčních onemocněních, při nechutenství.

Přírodní koupelová sůl s rozmarýnem

Povzbuzující, zahřívací, při nachlazení, svalové únavě, nízkém krevním tlaku... Výrazná vůně podobná kafru a mentolu, oblíbená u mužů.

koupit v e-shopu

Rozmarýn čistí pleť, tonizující, hojivý, brání vzniku jizev, proti celulitidě, při kožních problémech, antiseptický.  Vhodný při při únavě a apatii, úzkosti, melancholii, duševní vyčerpanosti, slabé paměti, podporuje koncentraci, zahání úzkost, povzbuzuje nervový systém. Prokrvuje a zahřívá, na studené končetiny, při rýmě a nachlazení, dýchacích potížích, tělesné únavě, migréně, nízkém krevním tlaku, artritidě, aktivizuje dýchání, tlumí svalové a revmatické bolesti, posiluje srdce, imunitu, čistí krev, proti vypadávání vlasů, má detoxikační účinky. Magická bylina, symbol lásky. Vhodná kombinace s levandulí a růží.

Nevhodný při vysokém krevním tlaku, epilepsii, pro děti do šesti let a těhotné ženy.

Mořská sůl

jako významná součást léčebné disciplíny – talasoterapie = léčba mořem. Mořská sůl se od běžné kamenné soli liší především bohatším obsahem cenných minerálních látek, které jsou pro lidský organizmus životně důležité. Chemické složení mořské vody je velmi podobné složení plazmy v lidské krvi. Již při jednoprocentní koncentraci mořské soli ve vodě (1 kg soli na 100 l vody) dochází k osmotickému efektu. To znamená, že se z těla začínají vylučovat škodlivé látky a pokožkou jsou přijímány cenné minerální látky, obsažené v soli. Mořská sůl pro svůj vysoký obsah minerálních látek působí blahodárně na zdravé i nemocné.

Přírodní koupelové soli MATURA jsou vyrobeny podle originálních receptur, sestavených na základě poznatků o účincích mořské soli, léčivých rostlin a rostlinných silic. Základem našich koupelových solí je stoprocentní podíl čisté mořské soli. Další významnou složkou jsou léčivé rostliny a aromaterapeutické silice – tedy pouze čistě přírodní ingredience. Přírodní rostlinné silice jsou tím nejcennějším a nejsilnějším, co je v rostlinách obsaženo. Právě silice dávají rostlinám vůni. Pro představu - na jednu kapku silice je potřeba zhruba 1-10 kg rostlin. Aromaterapie je samostatný a rozsáhlý obor, který využívá přírodní rostlinné silice k léčebným a kosmetickým účelům. Každá koupelová sůl MATURA obsahuje jiné silice a léčivé rostliny. Proto kromě jmenovaných účinků, které jsou pro všechny koupelové soli MATURA společné, mají jednotlivé druhy koupelových solí ještě další specifické účinky podle toho, které léčivé rostliny a silice obsahují. 
Naše koupelové soli neobsahují žádné synteticky vyrobené chemické látky, jako barviva, parfémy apod. Zážitek a účinek z koupelí v přírodních koupelových solích MATURA proto probíhá na více úrovních, za současného spolupůsobení všech jmenovaných složek. Dále se efekt umocňuje účinkem teplé vodní lázně. 
Koupelí v solích MATURA proto dochází k dokonalé relaxaci, regeneraci, psychickému i fyzickému uvolnění, k přirozené očistě těla vně i uvnitř, prokrvení a zvláčnění pokožky. Tělo se zbaví únavy, zlepší se krevní oběh a při správné koncentraci se vyloučí škodliviny a doplní cenné minerální látky, proto jsou vhodné ke každodenní péči o pokožku.  Tyto koupele dále působí jako podpůrný prostředek pro obnovu buněk, zlepšení látkové výměny, při onemocnění kůže, revmatizmu, artróze, zánětech, poúrazových a pooperačních stavech, respiračních potížích, alergiích, neurózách, stresu, poruchách spánku, bolestech svalů, kloubů, poruchách štítné žlázy, dýchacích potížích. Přispívají k posílení imunity, nervové soustavy, soustředění, přemýšlení, redukci nadváhy. Jsou vhodné i pro citlivou a suchou pokožku a při celulitidě.

Koupele ve vaně

Mají nejkomplexnější účinky. Ve vaně s teplou vodou rozpusťte nejméně 200 g koupelové soli MATURA. Lepších účinků dosáhnete zvýšením dávky na 400 g. Při použití 1000 g /100 l již dochází k vyplavování škodlivin z těla a příjmu minerálních látek ze soli – osmotický efekt. Pokud nechcete, aby se nerozpustné součásti rozptýlily ve vaně, nasypte sůl do textilního sáčku. Toto řešení doporučujeme i v hydromasážních vanách s tryskami, aby nedošlo k jejich ucpání. V běžné vaně s funkčním odpadem k ucpání nedojde. Při použití vyšších dávek soli doporučujeme použít lapač nečistot. Ve vodě relaxujte cca 20 minut, potom se osprchujte. Současně s koupelí nepoužívejte šampon, sprchový gel, pěnu ani mýdlo. Po koupeli je vhodná relaxace na lůžku v suchém zábalu, tím se účinek koupele násobí.

Koupele nohou

Sůl má zvláčňující účinek na ztvrdlou kůži, k tomu je vhodná zejména koupelová sůl s měsíčkem a pomerančem.  Koupelová sůl s rozmarýnem je vhodná na studené, nebo unavené nohy, koupelová sůl s levandulí při bolestech a pálení chodidel, kožních problémech.

Inhalace

Při rýmě, nachlazení a dýchacích potížích rozpusťte v hrnci s horkou vodou sůl a inhalujte výpary. K tomu je vhodná zejména koupelová sůl s rozmarýnem.

Masáže

Vlhkou kůži lehce třete koupelovou solí, mimo obličeje. Poté se osprchujte. Tento způsob lze použít i v sauně, sůl zavažte do kousku řídké látky a navlhčete. Kdo trpí šupinatou kůží, může do soli přimíchat olivový olej a třít tělo touto směsí.

Další použití

Dále můžete koupelové soli využít k provonění šatníku, koupelová sůl s levandulí je velmi účinným preventivním prostředkem proti molům ve skříních (zavázat do plátěného sáčku), jako vonnou dekoraci interiérů a podobně. V neposlední řadě jako vkusný a originální dárek pro každého.